Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
DKF Kropka: „Ultima Thule”
Ultima Thule to koniec znanego świata. Film jest opowieścią o odkrywaniu siebie, naturze i nieoczywistej przyjaźni. Trzydziestoletni Bartek wyrusza w samotną podróż na najbardziej odosobnioną brytyjską wyspę, aby odnaleźć siebie. Ma ze sobą tylko plecak, wspomnienia i pytanie „co dalej ? „. Dzika natura, praca i nowe relacje codziennie wystawiają go na próbę, ale dają także szansę na spojrzenie w głąb siebie i odpowiedzenia sobie na najważniejsze pytania. „Ultima Thule” zdobył Złote Lwy za najlepszy film w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych.
Gościni specjalna:
Katarzyna Borowiecka - dziennikarka filmowa od 17 lat związana z radiem – w Trójce prowadzi audycję Wszystko Wszędzie Teraz - o popkulturze. W TVP Kultura opowiada (krótko) o klasyce kina prze wieczornymi seansami. O premierach rozmawia w Nowym Tygodniuku Kulturalnym. Była gospodynią Aktualności Filmowych w Canal+ i Netflix Studio na YT oraz POPcastu – podcastu o popkulturze. Fanka Davida Finchera, Studia Ghibli i Batmana.
Wydarzenie organizowane w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier.
Prowadzący/prowadząca: Dariusz Janiczak i Karolina Nowacka.
Projekcja filmu: duża sala
Dyskusja po seansie: mała sala (Mały Metraż)
KONTAKT:
Kino Studyjne Sfinks
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65
www.facebook.com/StudyjneKinoSFINKS
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI
Seans odbędzie się z użyciem aplikacji AudioMovie.
Aby cieszyć się seansem potrzebujesz pobrać darmową, bezpieczną aplikację AudioMovie na swój telefon ze sklepu sklepu Google Play i App Store, wziąć ze sobą telefon i słuchawki. Na miejscu przy kasie kinowej odbierzesz od nas kod QR, który zapewni Ci możliwość udziału w seansie filmowym.
Potrzebujesz asysty w dotarciu z przystanku do nas? Poinformuj nas o tym do 15 października mailowo k.nowacka@okn.edu.pl lub telefonicznie 12 644 27 65 wewnętrzny 32. Postaramy się pomóc, ale dysponujemy ograniczoną liczbą asystentów i asystentek.
Ośrodek Kultury Norwida:
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego.
Przy budynku nie ma parkingu dedykowanego odwiedzającym Ośrodek. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, wysokich progów.
Seans odbędzie się na dużej sali kinowej, która znajduje się na parterze budynku (poziom zero). Drzwi do sali kinowej mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu. W obrębie widowni brak wyznaczonego miejsca dla osoby poruszającej się na wózku, możliwe jest ustawienie przy początkach pierwszego i drugiego rzędu. Na wyższe rzędy prowadzą schody.
Dyskusja po seansie odbędzie się w małej sali kinowej “Mały Metraż”, która znajduje się na parterze budynku (poziom 0). Wejście do sali kinowej ma odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu. Fotele kinowe nie są zamontowane na stałe do podłogi, można je przesunąć w miarę potrzeby.
Na poziomie zero, na przeciwko małej sali kinowej mieści się toaleta dla osób z alternatywną motoryką. W toalecie zamontowany jest automatyczny systemem przywoławczym. W budynku brak komfortki.
Audioprzewodnik po przestrzeni Kina Sfinks można odsłuchać na stronie internetowej Ośrodka.
Informacje dotyczące sensoryczności:
Na korytarzu przed salą kinową dominuje jasne światło, w sali kinowej przed seansem jest przyjemny półmrok, podczas seansu brak głośnych dźwięków, film ma kojący klimat. W małej sali kina, gdzie odbędzie się dyskusja jest jasne ciepłe światło, z możliwością ściemnienia, sala jest kameralna i przytulna.
Bilety: 19 złotych, 1 zł dla asystentów/asystentek lub opiekunów/opiekunek osób niewidomych i niedowidzących.
Na seans i dyskusję można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.