Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
KFF: Inga, Dokąd umierają malarze
Inga, reż. Krzysztof Kopczyński, 2025, 28 min. Dokument
W piąte urodziny Ingi, 24 lutego 2022 roku, Rosja napadła na Ukrainę. Kraj opuściło prawie sześć milionów ludzi, w tym dwa miliony dzieci. Wraz z niewidomymi rodzicami, pięcioma kotami i psem Inga przeniosła się na ulicę Dedala w Warszawie. W cieniu toczącej się wciąż wojny, zmagając się z bólem po utracie domu, dziewczynka zachowuje pogodę ducha i staje się przewodniczką rodziny po ich nowej rzeczywistości. Nie może jednak dołączyć do taty, który wybiera się z powrotem do Ukrainy uporządkować niedokończone sprawy.
Doka umierają malarze, reż. Michał Pietrak, 2025, 70 min. Dokument
Dla Bolesława Gasińskiego życie i sztuka tworzyły nierozerwalny splot. Taki też był jego własnoręcznie zbudowany dom w Laskach: malowniczy, coraz bardziej „zdziczały”, otwarty dla ludzi i zwierząt. Artysta pozostawił po sobie nie tylko obrazy w rozmaitych stylach, ale także bogate materiały audio i wideo. To one, wraz ze wspomnieniami bliskich mu osób, stanowią główne tworzywo tego dokumentu. Składają się na impresyjny, wizualnie wyrafinowany portret outsidera, dla którego najtrudniejszym życiowym doświadczeniem stała się konfrontacja z terminalną chorobą ukochanej żony.
Informacje o dostępności:
Na seans można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
Seans odbędzie się z użyciem aplikacji AudioMovie.
Aby cieszyć się seansem potrzebujesz pobrać darmową, bezpieczną aplikację AudioMovie na swój telefon ze sklepu sklepu Google Play i App Store, wziąć ze sobą telefon i słuchawki.
Aby cieszyć się seansem potrzebujesz pobrać darmową, bezpieczną aplikację AudioMovie na swój telefon ze sklepu sklepu Google Play i App Store, wziąć ze sobą telefon i słuchawki.
Na miejscu przy kasie kinowej odbierzesz od nas kod QR, który zapewni Ci możliwość udziału w seansie filmowym.
Ośrodek Kultury Norwida
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy o nazwie Teatr Ludowy, autobusowe o nazwach Teatr Ludowy oraz Żeromskiego.
Przy budynku nie ma parkingu dedykowanego odwiedzającym Ośrodek. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, wysokich progów.
Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni, wysokich progów.
Seans odbędzie się na dużej sali kinowej, która znajduje się na parterze budynku (poziom zero). Drzwi do sali kinowej mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu. W obrębie widowni brak wyznaczonego miejsca dla osoby poruszającej się na wózku, możliwe jest ustawienie przy początkach pierwszego i drugiego rzędu. Na wyższe rzędy prowadzą schody.
Na poziomie zero, na przeciwko małej sali kinowej mieści się toaleta dla osób z alternatywną motoryką.
W toalecie zamontowany jest automatyczny systemem przywoławczym. W budynku brak komfortki.
Audioprzewodnik po przestrzeni Kina Sfinks można odsłuchać na stronie Ośrodka:
https://okn.edu.pl/strona- 3793-audiodeskrypcja.html link otworzy się w nowym oknie.
https://okn.edu.pl/strona-
Potrzebujesz asysty do i z kina na przystanek oraz w kinie, prosimy o kontakt do 22 maja na adres: biuro@kff.com.pl

Lokalizacja
MIEJSCE: Kino Sfinks